Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Pareri Linux Mint 12 Lisa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Pareri Linux Mint 12 Lisa

Mesaj Scris de johny2222 la data de Mier 23 Noi 2011, 14:20

salutare tuturor userilor de pe acest forum,as dori sa va cer parerile despre aceasta noua versiune de Mint,eu sint sunt si incantat de ea dar momentan intampin si niste probleme la ea referitor la sunet,si net mai bine spus la wireless si modemul usb de la rds.Face fite cu recunoasterea wirelesului si modemului usb.Astept curios si parerile voastre
johny2222

Data de inscriere : 20/08/2011

Sus In jos

Re: Pareri Linux Mint 12 Lisa

Mesaj Scris de grapho la data de Mier 23 Noi 2011, 21:15

am instalat si eu pe un stick usb, deocamdata am constatat doar problema la sunet, nu pot ajusta volumul, ori merge pe maxim, ori pe mute (laptop asus x55sv). e prima data cand se intampla asa ceva, indiferent de distributia (mint sau altceva) incercata.
grapho

Data de inscriere : 27/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cristi1973 la data de Joi 24 Noi 2011, 01:36

Eu am instalat Linux Mint 12 în această dimineață. Nu am probleme cu net-ul (am net prin cablu) și nici cu sunetul (la mine volumul se comportă normal). Am instalat tema Adwaita-Dark iat iar pentru Shell theme am ales Mint-Z-Dark. În continuoare ma apuc de instalat programele preferate.

Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău.
Gabriel José García Márquez
cristi1973

Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 44
Localizare : Vrancea

http://pc-cescu.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de johny2222 la data de Joi 24 Noi 2011, 01:56

Dupa cum vad si grapho intampina problema cu sunetul ca si eu
johny2222

Sus In jos

Mesaj Scris de coman norbert la data de Joi 24 Noi 2011, 06:13

Nici eu nu sunt încântat... a murit 3d-ul în timp ce instalam ceva din synaptic... deci a dispărut tot gnome-ul.

coman norbert

Data de inscriere : 09/03/2010
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca/Satu Mare

Sus In jos

Mesaj Scris de johny2222 la data de Joi 24 Noi 2011, 21:54

Da Coman din pacate au dato in bara astia de la Mint,in loc sa faca ceva de calitate si stabil au facut o versiune de toata jena...parerea mea,asa au facut si cu Katya iar singura versiune de Mint care mi se pare mie bine facuta este Isadora dar de la isadora in sus nici una.
johny2222

Sus In jos

Mesaj Scris de cody la data de Lun 05 Dec 2011, 09:42

Sunt mai nou in "familia" Linux dar mie imi place mai mult LM 10. Am testat 8, 9 ,10, 12. Raman la 10. 12-le pare si putin mai ciudat, asta-i parerea mea.
cody

Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ckristi la data de Mar 06 Dec 2011, 02:02

Si eu cred ca LM10 a fost cea mai reusita versiune. Din pacate, insa, se apropie de End of Life, care va fi in aprilie 2012.

I have an Open Mind, do you?
http://www.druid.ro
ckristi

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti, Romania

http://www.druid.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de coman norbert la data de Mar 06 Dec 2011, 05:36

La mine 12 merge foarte bine acuma pe calcu cu intel 4500HD. Pe cel cu ATI nici gând. Dar pe Intel merge brici.

coman norbert

Data de inscriere : 09/03/2010
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca/Satu Mare

Sus In jos

Mesaj Scris de crismblog la data de Mar 06 Dec 2011, 06:15

Si mie imi merge cum trebuie in afara de cateva erori de surse.
crismblog

Data de inscriere : 21/10/2011
Varsta : 34
Localizare : Turda

http://crismblog.eu

Sus In jos

Mesaj Scris de cody la data de Mar 06 Dec 2011, 12:19

Ei bine, pana in aprilie 2012 sper sa mai finiseze 12-le. Oricum LM 10 va merge mult si bine inca, dupa "end of life". Pana atunci eu sunt foarte multumit cu el. am inteles.
cody

Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de galutu la data de Vin 09 Dec 2011, 02:43

L-am testat si eu , si dupa ce am instalat extensia autohide pentru top panel caci monitorul meu nu dispune de ecran panoramic si fiecare spatiu economisit e important, si dupa ce m-am mai jucat vreo doua ore cu el pentru a rezolva niste probleme de sunet si ceva customizari in plus am ajuns la urmatoarea concluzie: pe sistemul meu merge bine , m-am obisnuit cu gnome 3 care la inceput mi se parea imposibil dar datorita echipei linux mint mint care au reusit sa transfere cateva caracteristici de la gnome 2 la noua interfata facand-o mai "comestibila" chiar si aceasta tranzitie a fost mai usoara . Ce sa spun , era clar ca trecerea la gnome 3 v-a fi dureroasa si pline de probleme , care exista pe toate sistemele ce au implementat noul gnome . Ceea ce au facut cei de la mint a fost sa scoata fatul din burta dar fara a taia deocamdata cordonul ombilical. Cu siguranta versiunea urmatoare care se pare ca v-a fi LTS v-a fi mult mai bine finisata si pusa la punct. Din cate vad interes exista iar linux mint e o distributie care a inceput sa existe din ce in ce mai independent de ubuntu si o face bine Am testat in aceasta toamna toate primele locuri din Distrowach (iar cand spun testat ma refer la faptul ca am instalat fizic pe hard disc majoritatea sistemelor care se merita m-am jucat cu ele doua trei zile si distributia care v-a ramane pe calculatorul meu e linux mint Lisa , si Zorin un alt derivat Ubuntu care a pastrat gnome 2 este mai stabil si mai rapid decat Ubuntu si chiar arata mai bine
galutu

Data de inscriere : 19/04/2011
Varsta : 45
Localizare : roman

Sus In jos

Mesaj Scris de bucurvirgil la data de Sam 24 Dec 2011, 05:36

De ceva timp am instalat linuxmint 12. E distribuția care pot spune că-mi place cel mai mult din câte am testat până acum. Oricum, sunt un novice pe lângă alții, dar la mine se comportă excelent. Adio win, chiar dacă încă mai e pe hard în dual boot, nu-l mai folosește nici soția.
bucurvirgil

Data de inscriere : 24/12/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum